Visą vasarą skirtingose Kauno pakrantėse (Senamiestyje, Šančiuose, Vilijampolėje, Jiesioje, Centre ir Aleksote-Marvelėje) ruošėme, rinkome ir registravome kauniečių laiškus, dovanas bei kitus siuntinius, skirtus kitam upės krantui. Atėjo metas šias siuntas perduoti kituose krantuose gyvenantiems miestiečiams ir užmegzti simbolinį dialogą tarp pakrančių, todėl nuo rugpjūčio 14 d., tris rugpjūčio sekmadienius, UPYNĖS pašto skyrius persikelia į upes – Nemuną bei Nerį – ir pradeda logistinę pašto operaciją, kurios metu kauniečių paruoštus siuntinius plukdysime upe iš kranto į krantą ir įteikinėsime juos socialinio upės žaidimo „UPYNĖS: Kitam Krante“ dalyviams.

Kviečiame prie vandens sugrįžti visus upės žaidime dalyvavusius ir savo siuntas pašto sistemoje užregistravusius kauniečius*. Lauksime ir tų, kurie UPYNĖS pašto kvitus gavo pernai, 2021 m. metais**. Taip pat kviečiame ir tuos gyventojus, kurie iki šiol neturėjo progos sudalyvauti projekto renginiuose ir mums pristatyti savo paruošto siuntinio – laišką / siuntą kitam krantui vis dar galėsite atnešti mums renginio dieną ir, užregistravus siuntinį, iškart gauti siuntą iš kito kranto!*** 

Mus rasite Šančių paplūdimyje ir Jiesioje, Napoleono kalno papėdėje, rugpjūčio 14 d., sekmadienį, nuo 13 iki 17 val. Atvykę prie vieno iš krantų ieškokite žydros UPYNĖS vėliavos ir TẽKA komandos narių, kurie perduos informaciją Nemune, tarp Jiesios ir Šančių krantų, plaukiojančio laivo įgulai. Naujo siuntinio registravimas bei siuntos iš kito kranto atsiėmimas gali užtrukti iki 30 min., todėl, belaukiant atplaukiančio laivo, rekomenduojame susirasti veiklos pakrantėje: pasidaryti pikniką, atsinešti lauko žaidimų šeimai ir / arba draugams, jei oras leis – išsimaudyti upėje.

 

* atsiimti siuntą iš kito kranto galima atvykus į bet kurį renginį ir į bet kurį krantą. 

** žaidimo dalyviai, kurie jau yra gavę UPYNĖS KVITUS, siuntinį iš kito kranto gaus tik pristatę kvitą! Jeigu kvitą pametėt / sugadinot, rašykite mums facebook.com/tekakrantine arba tekakrantine@gmail.com, patikslindami savo vardą, siuntinio tipą ir siuntos užregistravimo datą (arba krantą).

*** DĖMESIO: plaukimų metu lauksime tik savarankiškai paruoštų siuntų, kūrybinės laiškų rašymo dirbtuvės nebebus vykdomos! Primename, jog siunta turi būti tvarkingai supakuota ir turėti paruoštą vietą uždėti pašto registracijos antspaudą (jeigu vokas arba įpakavimas yra nepopierinis, tuomet užklijuokite popieriaus / kartono lapelį ant įpakavimo). Taip pat siunta turi būti ne sunkesnė kaip 6 kg. 

 

Renginio nuoroda socialiniam tinkle Facebook: Kitam Krante tarp Šančių ir Jiesios

Daugiau informacijos apie upių paštą rasite: https://upynes.lt/upynes-kitam-krante/

……………………………………………………………………………

Projektą vykdo kultūrinė upių tyrimų platforma TẽKA

Projektą pristato Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022

Projekto partneris – Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius