[senamiestis]

Palangos gatvės sandėliai

Adresas:
Palangos g. 9, Palangos g. 9A
Pastatymo metai:
XIX a. II p.
Laikotarpis:
carinis
Tipas:
sandėliai

Sklypo dabartinių Kurpių ir Palangos gatvių kertėje dabartinis užstatymo pobūdis formavosi antrojoje XIX amžiaus pusėje. Čia susiformavo ir dviejų sandėlių kompleksas – prie gatvės stovintis didesnysis iš jų formavosi per keletą etapų; kaip ir būdinga tokio tipo pastatams prisitaikant prie kintančių poreikių. Pastato fasadai buvo tinkuoti, o skirtingus šio raidos laikmečius tarsi iliustravo aukštus skyręs masyvus karnizas. Kieme, prie galinės sklypo ribos, septintajame XIX dešimtmetyje buvo pastatytas mažesnysis sandėlis – šio planas buvo asimetriškas – krovinių pakėlimo mechanizmas buvo išdėstytas šoninėje pastato dalyje; fasadas, išskyrus cokolinį aukštą, buvo netinkuotas. Didžiausi pokyčiai pastatų istorijoje atėjo sovietmečiu – vadinamosios senamiesčio regeneracijos metu devintuoju dešimtmečiu abiems buvo numatyti nauji vaidmenys, tačiau šių planų taip ir nespėta įgyvendinti. Statinių likimai susiklostė  radikaliai skirtingai: buvęs sandėlis stovintis prie gatvės ilgainiui vis tik buvo restaurutoas ir pritaikytas nūdienos reikmėms, tuo tarpu autentika pasižymėjęs mažesnysis iš sandėlių sunyko ir šio teliko fragmentai.

» Virtualiai atkuriami istoriniai objektai yra dalinai supaprastinti ir gali pilnai neatitikti realios buvusios ar esamos situacijos. Rengiant modelius buvo remtasi prieinama ikonografija bei išlikusiais pastatų fragmentais, siekiant pristatyti bendrą šių objektų vaizdą.

» Turite klausimų arba pasiūlymų? Rašykite mums teka.krantine@gmail.com

© 2024 Visos teisės saugomos. Draudžiama be leidimo naudoti bet kokią puslapio informaciją, foto ir video medžiagą. Privatumo Politika